[image]

Българската следа :)

 
1 2 3 4 5 6 7 36
BG n00ki3|3xS #28.10.2003 21:26
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
За жалост схемата на таймера не се вклучва. За около 15 лева ще можеш ли да ми изпратш 2.5 килограма нитрат (мулти-к нема във варна, счупих си краката от обикаляне по агроаптеки), както и сорбит. Пак обръщам внимание на Dexstroise икли каквото беше, с което първо си правел двигателите. Понеже мога за 1 кило да се шипна 10 лева , все пак технологията със другото нещо ще ми е доста полезна. Това е, аз има още малко време и ставам
   
+
-
edit
 
+
-
edit
 

metero

втянувшийся

Изглежда, във файла на схемата има грешка. Ще опитам да го сканирам отново.
Ще проверя на пазара за мулти-к.Сорбита ми е кът, търси руснаци и украинци да носят. глюкозата се прави като сорбита,65/35. Много по-бърза е, но не чак като захарта. Хващай се с SRM и като ти се появят въпроси, питай-иначе на сляпо ще имаш много разочарования от тип "поредната неизлетяла или взривена ракета". Щом работиш с компютър, значи се оправяш с английски-почвай SRM-а. Много неща ще ти се изяснят.
   
BG n00ki3|3xS #29.10.2003 21:18
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
Глюкоза в смисъл? Не съм много наясно де. Сега повече се занимавам със програми от типа X-Spider , NetBus u Sub7. Веднъж отворих SRM-а , но нещо не ми стана много ясно. А захарта за диабетици (захарина) може ли да се използва? Днеска полчуих и SMS от един от MOONCLUB , направил опит да изстреля ракета с течно гориво със:
гориво: хидразин и метанол
окислител: водороден пероксид
Надявам се да ми обясни в най-скоро време точно как се прави. Айде, ставам
   
+
-
edit
 

varban

администратор
★★★☆
> А захарта за диабетици (захарина) може ли да се използва?

Захаринът няма нищо общо със захарта, освен донякъде вкусът.
Захаринът не може да се използва вместо захар като свръзка в карамелното гориво.

Пък и да можеше, нямаше да го използват - прекалено скъп е.
   
BG n00ki3|3xS #30.10.2003 11:12
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
Добре де, а глюкозата? С нея как точно се процедира. Тази неделя ще записвам ракетомоделизъм, да видим какво ще излезе...
   
+
-
edit
 

metero

втянувшийся

смесва се с калиев нитрат: 65% КН, 35% глюкоза. Върти се в топкова мелница 1 час/100г за да се смеси добре- в NAKKA е описано.. След това се вари карамел-и без терморегулатор може да викат съседите пожарна
Прикреплённые файлы:
 
   
?? Full-scale #30.10.2003 12:25
+
-
edit
 

Full-scale

опытный

Картинка которую я получил от metero , у него почемуто не получается ее прикрепить
Прикреплённые файлы:
 
   
BG n00ki3|3xS #31.10.2003 09:51
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
Да, най-накрая получих картинката, утре ще видя с господина по ракетомоделизъм за таймера (утре записвам ракетомоделизъм де) За МЕТЕРО - Ламбдата няма да си идва във варна чак до зимата, а тогава аз едва ли ще съм във варна. Днес можеше да съм в София за мача Уефски-ЦСКА , но се скапиха едни работи и съм във Върна. Със глюкоза хубаво ли стават двигателите? С последния намерен нитрат пробвах 2 със захар, но по-хигроскопично нещо от това и да искаш не можеш да намериш, хем мисля, че изпълних всичко както трябжа. 100% съм сигурен, че нитрата беше сух, разтопих в едно тиганче захарта, после прожабих нитрата, под стрх да не се запали потопих тигана във вряща вода и 10сет минути разбърквах. Шашкитя отлях в една от хартийте ми за ел запалки. Е, това е, аз отивам да уча по руски
   
+
-
edit
 

metero

втянувшийся

>Със глюкоза хубаво ли стават двигателите?
Средно. Най лесни и стабилни резултати получих със сорбит. глюкозата се топи по-трудно, захарта-още по трудно.Водна баня не става, трябва пясъчна или маслена, но маслената е неудобна и лесно се изгаряш. Захарта и трябват към 170-180 градуса. В саита на Нака и на "ракетная мастерская " подробно е описана технологията. Също така може да се пресова КН/захар, но го правят с хидравличен крик. Аз пресовах, безуспешно.
   
BG n00ki3|3xS #01.11.2003 16:53
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
С Хидравлична преса малко трудно да намеря, като, че ли по-лесно ще е някакво лиепило за втвърдител. Мисля, че "Балза цимент" може да стане. Днеска авио и ракотомоделизъм някахме, но за сметка на това форсирахме един хеликоптер. Да де, не ние а господина, но както и да е, поне научих някои неща за хеликоптерите, колко ще са ми полезни не знам. Мина ми и гениалната идея за топя във фритурник със палмово масло, но мисля, че последиците са непредвидими и нямам намерение да пробвам :unsure: А, стругар намерих, това поне е добре. Днеска МХТ изпробваха един техен двигател, само мога да кажа, че разписка повечето аларми на наблизо паркираните коли....
   
BG n00ki3|3xS #19.11.2003 19:47
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
Останките от 2 ракети
Прикреплённые файлы:
 
   
BG n00ki3|3xS #19.11.2003 19:49
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
И втората - забравих да колосам хартията. И стабилизаторите са изпочупиха
Прикреплённые файлы:
 
   
+
-
edit
 

moonclub

новичок
n00ki3|3xS, 13.10.2003 11:12:41:
няма проблеми, нека всички, които знаят български да пишат тука. МЕТЕРО знае, но за тебе (върбан) се съмнявам да знаеш за нашия MOONCLUB пирофорум - адреса му е моонклуб пирофорум - там аз използвам акаунта ICO_SS_CSKA , в някои от по-старите теми може да намериш някои линкове към мои страници. Интересува ме корпус за ракети, които да работят с около 5 н двигатели. Е, това е
 

Здравейте , ами аз съм moonclub , ако пиша нещо ще е за ракетни горива. това е първото ми съобщение. може да има и още. bye all.
   
+
-
edit
 

metero

втянувшийся

Здравей, виждам , че си погледнал правилата и знаеш, че тук не се коментират взривни вещества. За ракетните горива има писано страшно много, и удачни опити, и не толкова. Ако имаш време, разгледай и архивите на форума- едва ли има по-добър учебник на тема "как да направим ракета и двигател". Вярно, не е систематизирано, но кой ли ще работи 2 месеца за да го направи.
Форума е много стегнат и всеки отговаря за думите си, атмосферата е приятелска. :rolleyes:
   
BG [moonclub] #21.11.2003 20:11
+
-
edit
 
varban, 13.10.2003 19:54:35:
> но за тебе (върбан) се съмнявам да знаеш за нашия MOONCLUB пирофорум

Погледнах го.
Откровено казано, аз съм против такива форуми - опасни са за здравето: публиката гледа как по-яко да гръмне, а не как да прави безопасни и възпроизводими ракетни двигатели.

Впечатлението ми се усилва от писането на albanski - така пишат хора, които не умеят да си кирилизират компютъра... кво да говорим за по-сложни работи.

Не се обиждай, а си прави изводи
 

писане на албански - лично аз съм си кирилизирал компютъра ако се отнася до моя сайт , всичко е превено с FrontPage , така че ако има проблем то е в browsera-a , който не е избрал правилния encoding. ще напиша още малко , но в нова тема - още ми е трудно да се оправя с дизайна тук.
 
+
-
edit
 

moonclub

новичок
Здравейте отново. Както казах нямам намерение да обсъждам взривни вещества , а ракетни горива. В момента ми се намира доста полезна информация под формата на книги , затова искам да експериментирам малко с различни смеси , когато има време. Най-интересно ми е може ли да се направи наистина добро гориво на основата на амониев нитрат - за разлика от обикновения димен барут при него твърдите вещества би трябвало да са значително по-малко , но основния проблем се явява скоростта на горене , която при нормално налягане е твърде ниска. Сайта го направих най-вече за да не пострада някой от глупавите и понякога опасни рецепти за правене на взривни вещества разпространени в интернет. За този форум разбрах от архива на стария пирофорум , но най-доброто ми постижение с ракетите беше полет от около 30 сантиметра , след което ракетата се разлетя на части За съжаление нямам достатъчно време да си направя някоя хубава ракета. Сега за кирилизирането - що се отнася до сайта има проблем при някои компютри с encoding-a , но всеки би трябвало да се справи с такъв лесен проблем. Ако става въпрос за форума - просто свалих най-достъпния скрипт и го инсталирах , така че това е само временна алтернатива. Ако пък се отнася до писането там с латински букви - това е защото не всички участници имат кирилизация.
   

Dak

новичок
Някой да се е занимавал сериозно с смесеви и двуосновни ракетни горива?
   
+
-
edit
 

varban

администратор
★★★☆
Аха.

Morton Thiocol и Бийский Пороховой
   
+
-
edit
 

metero

втянувшийся

Върбане,честит рожден ден, голям да порастнеш!
   
BG n00ki3|3xS #30.11.2003 15:21
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
И аз съм си кирилизирал компа, сега трябва да му слжа и руски, че имамм малко проблеми с писането на руски.....На Върбан честит рожден ден и от мене...абе да си жив и здрав и дълго, дълго да живееш, останалото ще се нареди. За МЕТЕРО - виж си пощата, писах ти писмото за амониевия перхлорат, за останалото ще се разберем тримата с ламбдата. От тази сряда почва ракетомоделизма, лошото е, че първата година ще работим с барутни двигатели от 5 до 40 нютона, и парашутите ще са от лавсан - имам малък опит с лавсан от авиомоделизва и все пак не ми се струва достатъчно здрвав....Имаше една ракета преди в клуба по авиомоделизъм, чакай и за снимка....Тя само се отвори парашута

Ракета с парашут от лавсан

Ето я ракетата, парашута се отвори нормално само при нея. Бях я изстрелял долкото си спомям с барутен двигател от 5 нютона, за метателен заряд беше барут от пиратки, само този примесения с ал.


Шумков, ако разбереш за хубаво гориво с амониев нитрат и алуминий се обади, имам още 300-400 грама алуминий.

Ицо Сс ЦсКа
   
BG n00ki3|3xS #03.12.2003 13:22
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
http://rack5.free.evro.net/free2/ico_cool/NewRockets/NewRockets1.jpg [zero size or time out]Ето и една от новите ми ракети:



Там се виждат и малко конуси, само се правят - по късно ще допиша за технологията. Ето я и другата снимка:


http://rack5.free.evro.net/free2/ico_cool/NewRockets/NewRockets2.jpg [zero size or time out]

Ракетата е с 10Н двигател, фабрично производство. Телата на ракетите се правят от лента с хартия, от едната страна грапава, а от другата - самозалепваща се след намокряне. Мойте линти са стари, затова ги лепя с лепило "Рила" Ще пробвам 3-те ракети от този тип в събота...
   
BG n00ki3|3xS #05.12.2003 21:55
+
-
edit
 

n00ki3|3xS
n00ki3|3xS

новичок
ВЪпросът ми е свързан с ракетните горива, димящи с наситен черен дим - никъде из нета не намерих подробна информация. Сега съм в зала, след като се прибера в нас (в момента няма тука руска клавиатура) ще преведа темата.

Та значи: смесите и начина на приготовление на този вид горива.

Благодаря предварително
   
+
-
edit
 

Serge77

модератор

Уважаемые болгарские товарищи!

Предлагаю пока сообщения на болгарском языке писать в одной теме. Если она сильно разростётся, я могу сделать для вас специальный подфорум.
   
AD Реклама Google — средство выживания форумов :)
+
-
edit
 

varban

администратор
★★★☆
Более того - неплохо было бы время от времени делать резюме на русском языке - ведь темы только выиграют от обсуждения в более широком кругу.

А по поводу требования Сергея писать на болгарском только в одну тему - категорически поддерживаю и по мере возможностей буду обеспечивать выполнение приказа
   
1 2 3 4 5 6 7 36

в начало страницы | новое
 
Поиск
Настройки
Твиттер сайта
Статистика
Рейтинг@Mail.ru